Prohealth – Prohealth
loader
banner

Hakkımızda

Prohealth 2017 yılında İnovatif Sağlık Teknolojilerini Türkiye’ye getirmek için dünyanın önde gelen genetik firmaları ile partnerlik kurarak Türkiye'nin ilk sağlık teknoparkı DEPARK Teknopark da (Dokuz Eylül Üniversitesi) kuruldu. Prohealth Genetik Test markası ile biyolojik parametrelerle tanı almış obezite, diyabet, hipertansiyon, Alzheimer vb hastalıkların genetik varyasyonlarını inceleyerek beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunarak, patentini aldığı ``Koruyucu Hekimlik``' in yaygınlaşması ve temel politika edinilmesi hususunda çalışmalar yapmaktadır.
Çözüm ortaklarımız Dünyanın en modern ve en üst uluslararası standartları yakalayan otomasyon sistemine sahip laboratuvarlarıdır. Sahip oldukları sertifikaları ve kalite güvenlik sistemleri ile yüksek standartlarda analizler yapmaktadırlar. Ayda yaklaşık 200.000 gen analizi yaparak sağlıklı yaşam, insan ve hayvan genetik tanı testleri sektöründe lider laboratuvarlardır. Genetik ve biyokimyasal analizlerin yanında kişiye özel besin destekleri ve kremler de üretilmektedir.
Prohealth, Türkiye ve coğrafyasında hastalık risklerinin “erken tanısı”, “tespiti” ve “önlenmesi” için programlar oluşturmakta ve hem bireysel hem de kolektif bilinç oluşturulmasına katkı sağlanmayı amaçlamıştır.
Prohealth yaşam kalitesini arttıracak, insanlığa faydalı olacak ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak ürün ve hizmetleri sunmak için en yeni bilimsel gelişmeleri yakından takip ederken gelişmiş teknolojileri bünyesine katarak faaliyetlerine devam etmektedir.

WhatsApp chat